Riga open 2012

2012. gada pirmās loka šaušanas sacensības notika Rīgā. Rīgas domes atbalsts ļāva savā īpašumā uz dienu iegūt iespaidīgo VEF zāli. Dalībnieku skaits pārbaudīja gan zāles ietilpību, gan organizatoru prasmes, jo pieteicās 94(!) dalībnieki no visām 3 Baltijas valstīm. Bija pārstāvēti gan rekursīvie loki, gan kompaktloki un arī tradicionālie.

No Siguldas dažādu apstākļu pēc piedalījās vien 2 dalībnieki: Ineta Bērziņa TW klasē un Jānis Bērziņš TM klasē, vēl arī kluba pārstāvis Jānis Bērziņš vecākais sniedza palīdzīgu roku sacensību organizēšanā. Sacensību formāts bija 60 šāvienu(3 bultas x 20 sērijas) kvalifikācija, pēc tam turnīrs 3×5 katrā kārtā. Pēc kvalifikācija Ineta ierindojās 2. vietā, bet Jānis ieņēma 3. vietu. Tas abiem deva iespēju nepiedalīties pirmajā. Ineta sāk turnīru no pusfināliem, bet Jānis no ceturtdaļfināla.
 Pirmajā cīņā Inetai pārliecinoša uzvara pār Ināru Liepiņu Savage archer ar rezultātu 27-15, kas arī dod vietu finālā pret Agnesi Kārkliņu no Free wind archers. Savukārt Jānis uzvar Dmitriju Koroļu Fram ar (41-32). Tas noved pie cīņas ar Kristapu Novadu no Savage archer, kura tiek zaudēta ar sagrāvi (39-55). Mazais fināls jeb cīņa par 3. vietu ar Nauri Purvišķi no Free wind archer, kas izvēršas gana spraiga. Pēc 4. sērijas Nauris ir vadībā ar +1 Sacensību komendants Eduards Lapsiņš ierodas cīņu komentēt. Pēc pirmajām bultām neizšķirts, pēc otrajām Jānim +2, pēdējā šāvienā nervi netur un Nauris izšauj bultu ārpus mērķa, bet Jānim pārliecinošs 5. Jānis uzvar ar 53-46 un kauss Siguldai. Tālāk fināls, kurā piedalās Ineta. Pēc pirmās sērijas vadībā Agnese, tomēr nākamās 3 tiek veiktas gana viduvēji, lai Inetai izdotos pietuvoties. Beigās punktu starpība izrādās nepārvarama un zaudējums ar 34-38.

Kopvērtējuma lielisks starts un motivācija uzsākot jauno sezonu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s